Pre každú ženu by mali byť upravené ruky prioritou. Mnohé z nás pred aplikáciou obyčajného laku často uprednostňujú gélové nechty, aby efekt úhľadnej manikúry vydržal čo najdlhšie. S obľúbenou metódou úpravy nechtov však súvisia aj viaceré riziká.
Gélové nechty sa v posledných rokoch stali populárnym trendom medzi mnohými ženami. Výhodou je, že vďaka tejto metóde máme na niekoľko týždňov postarané o dokonalú manikúru a nemusíme sa takmer denne trápiť s lakovaním a odlakovaním nechtov. Mnoho žien však zabúda na to, že nosenie gélových nechtov má aj svoje nevýhody.
Pod dohľadom profesionála
Pravdou je, že potrebné vybavenie na gélové nechty si dnes môže kúpiť ktokoľvek. Na prvý pohľad ich aplikácia vyzerá veľmi jednoducho, vďaka čomu nadobudneme pocit, že to zvládneme aj samé. Opak je však pravdou a tie, ktoré to už niekedy vyskúšali by to určite potvrdili. Lakovanie nechtov nie je žiadna veda, ale metóda gélových nechtov si vyžaduje odborný prístup, ktorý získate len rôznymi školeniami a skúsenosťami. V tomto prípade je nevýhodou aj to, že gélové nechty si nevieme upraviť v pohodlí domova a pravidelne musíme navštevovať manikérku v salóne.
Nevábne dorasty
Niektorým ženám rastú nechty rýchlejšie, iným pomalšie, ale po pár týždňoch sa u každej prirodzene objavia odrasty, ktoré nepôsobia veľmi esteticky. S prvými odrastmi už automaticky premýšľame nad návštevou manikérky. Nebudeme si klamať, nielen odrasty, ale aj zlomený necht dokáže rozhodiť nejednu z nás. Keďže gélové nechty sú trendom súčasnosti a nevýhodou je, že pri ich nosení sme odkázané na služby profesionála, máloktorá z nás má také šťastie, že sa k manikérke dostane zo dňa na deň. Mnohé salóny majú termíny obsadené aj mesiace vopred a v takom prípade je pomerne náročné dostať termín ihneď.
Pozor na plesne
Kombinácia dlhodobého nosenia gélových nechtov a ich neodbornej aplikácie môže spôsobiť viaceré nepríjemnosti. S postupným odrastaním sa pod gélovým povrchom môžu vytvoriť vzduchové bublinky, kde sa rýchlo dostane voda a z dôvodu vlhkosti a nepriedušnosti sa pod gélom začne vytvárať pleseň. Zvyčajne si tento problém všimnete až po nejakej dobe, v momente, keď vám manikérka odstráni vrstvu gélu. Aj keď preferujete nosenie gélových nechtov je vhodné občas dopriať svojim vlastným nechtom oddych a na pár mesiacov sa tých gélových úplne vzdať.
Zhoršená kvalita pôvodných nechtov
Metóda gélových nechtov je síce pohodlná a na pohľad aj efektná, ale jej dlhodobá aplikácia môže prirodzené nechty zaťažiť a zhoršiť ich kvalitu. S týmto problémom sa stretávajú najmä tie z nás, ktoré sa po dlhšej dobe nadobro rozhodnú zbaviť sa gélovej vrstvy. Nevýhodou je, že následne je pomerne častým problémom najmä lámavosť nechtov a ich štiepenie a fakt, že krehké a tenké nechty nie sú schopné dorásť do peknej dĺžky, aj preto je dôležité dopriať im oddych a zbytočne ich nezaťažovať.
Po odstránení gélových nechtov je dôležité prijímať dostatok živín z čerstvého ovocia, zeleniny, orechov, vhodné môže byť aj doplnenie zinku či železa. V rámci lokálnej starostlivosti môže byť nápomocný aj URGO Filmogel® Poškodené nechty vo forme laku s obsahom polyméru prírodného pôvodu, ktorý sa aktívne viaže na štruktúru nechtu a má posilňujúci účinok. Lak sa nanáša jedenkrát denne a štetec, ktorý je súčasťou uzáveru, zabezpečí jeho presnú aplikáciu. Zdravotnícka pomôcka po nanesení preniká do štruktúry nechtu, kde čistí, regeneruje a chráni necht, stabilizuje štruktúru a zároveň podporuje jeho zdravý rast. Produkt je voľne dostupný v lekárňach. Pred použitím si pozorne prečítajte návod na použitie.