Starostlivosť o telo Tlačové správy

Vierka Ayisi: V každom biznise je najdôležitejšie dať do toho všetko…

Vierka Ayisi: V každom biznise je najdôležitejšie dať do toho všetko, no nesplynúť úplne so svojou prácou! 

Vierka Ayisi a akadémia oriflame

Keď sa cítime dobre, vidíme to na sebe nie len my sami, ale vníma to aj naše okolie. Projekt Oriflame akadémia v mene filozofie Beauty by Sweden, ktorej hlavnou myšlienkou je rovnováha medzi krásou, duševným a fyzickým zdravím. Inšpiruje ostatné ženy zaujímavými príbehmi známych osobností a príbehmi skúsených členiek. V dieli s názvom „Od hobby k splneniu podnikateľského sna“ tentokrát otvorene porozprávala okúzľujúca Vierka Ayisi  príbeh svojej profesionálnej cesty. Cez rôzne prekážky a skúšky až po vysnívané podnikanie.

Inspirit agency a jóga

Vierka Ayisie zakladateľkou Inspirit agency, kde pôsobí ako inštruktórka jógy, meditácie, zvukoterapie a synchronizačných terapií. Jej začiatky boli úplné odlišné a nikdy by nepovedala, že sa bude živiť niečím takýmto. Je dcérou tanečnej hip-hopovej ikony – Fredyho Ayisiho, s ktorým sa od malička venovala tancu. Už v mladom veku viedla svoju tanečnú školu s dvomi pobočkami. Predpokladala, že jej cesta je jasná. Po čase si však začala uvedomovať, že ju intuícia ťahá iným smerom, aj keď nevedela presne akým: ,,Tanec veľmi rešpektujem, do dnešného dňa, ale ja som tak nejak pocítila, že je aj iný spôsob,  môžem odovzdávať niečo svetu, nie len pohybom.“ Uvedomuje si, že nie je ľahké mať hneď jasno, no zdôrazňuje, že treba počúvať svoju vlastnú intuíciu, ktorá nás postupne nabáda  k malým krôčikom, až kým sa dopracujeme k tej správnej ceste. Ako sama hovorí: ,,Bol to proces.“

Zdravý životný štýl a duchovno

Vierka bola odjakživa obklopená zdravým životným štýlom a duchovnom, no nikdy nepociťovala potrebu venovať sa jóge: ,,Zaujímavé je, že mňa neťahala až tak veľmi jóga, lebo som bola vtedy veľmi fyzicky zdatná tanečne, cítila som sa na vrchole svojich síl, ale tá jóga sa mi zdala buď veľmi nudná alebo veľmi ťažká. Bol to úplne iný pohyb a bola som aj súčasťou mnohých hodín, aj som sledovala ocinove kurzy a podobne, keďže on sa vtedy už v tom období veľmi intenzívne jóge venoval, ale  mňa to až tak vtedy nechytilo.” Zaujímala ju hlbšia podstata, kde chcela nájsť odpovede na ,,vyššie otázky”, tak sa začala zaujímať o duchovno z filozofickej stránky, aby sa dokázala ponoriť do seba a vedela porozumieť, čo sa v nej odohráva: ,,To znamená že duchovno, vedomie, myšlienkové procesy, neuróny v mozgu, biológia tela, biológia emócie a to prepojenie synchronizácie medzi mysľou a srdcom.”

Vierka Ayisi a akadémia oriflame

Vierku táto sféra zaujala natoľko, že z vlastnej iniciatívy hľadala náučné videá a našla si svojich lektorov, ktorí jej začali otvárať nové obzory: ,,Čakry, energie v tele, energické dráhy a celkové fungovanie, že čo tu robíme, prečo sme tu a kam vlastne smerujeme ako ľudia.” Nové poznatky sa postupne snažila aplikovať do svojho každodenného života a snažila sa nájsť spôsoby, ako žiť vedomejšie, prítomnejšie, zdravšie a posúvať sa vpred. Keď sa tanečné roky pre Vierku definitívne ukončili, vedela, že je nutné spraviť ďalší krok: ,,Pre mňa bola najväčšia prekážka, že čo ďalej, pochopiť to poslanie. Nebolo tam naplnenie ako predtým, bola to rutina a kreativita prichádzala ťažšie”.

Dať do toho všetko, ale nesplynúť úplne so svojou prácou

Uvedomila si, že je potrebné niečo radikálne zmeniť, tak sa inšpirovala svojou kamarátkou a jej záľuba v cestovaní ju zaviedla do Abu Dhabi, kde začala pracovať pre leteckú spoločnosť: ,,Ja som vlastne videla v tom presne potenciál, že dobre, idem do super firmy, kde budem môcť cestovať každý týždeň hocikde za skvelých podmienok, aj finančných. Lákala ma aj úroveň žitia v tej krajine.. Žilo tam veľa priateľov, takže som išla.” Po dvoch rokoch, ktoré patrili medzi jej najlepšie obdobia života, sa vrátila domov a všetko začalo do seba zapadať, objavilo sa prirodzené napojenie na jógu.

Postupne sa jej venovala, začala ju prepájať s pohybovými cvičeniami. So spomínanou duchovnou filozofiou, až vytvorila vlastný koncept, na ktorom stojí Inspirit agency. ,,Ja si myslím, že tá najkrajšia vec pre mňa, v tomto podnikaní samej so sebou, je presne tá regulácia toho,  že si vlastne všetko určujem a tiež sa nenechám všetkým zahatiť”, hovorí usmiata Vierka. ,,Toto je podľa mňa dôležité v každom biznise -dať do toho všetko, ale nesplynúť úplne so svojou prácou, lebo nie je to dobré ani kvôli egu a ani kvôli identite”, dodáva.

Posolstvom spokojnej Vierky je naučiť sa počúvať svoj vnútorný hlas. A ak sa nejaká prekážka opakuje, nemusí to znamenať, že je nutné ju zdolávať 10 rokov. Ale treba vedieť vykročiť iným smerom, až kým sa nedopracujete na vlastnú cestu. Či už sa to týka práce alebo vzťahov.

Celý príbeh a viac informácii sa dozviete tu https://sk.oriflame.com/oriflameakademia

O autorovi

Pod autorom podpísaným ako "Tlačové správy" vám prinášame články venované rôznym témam, službám a novinkám, ktoré pochádzajú z externých redakcií, agentúr a spoločností. Články prechádzajú našou kontrolu a redakčným zásahom.