Tlačové správy

Medové recepty na celú jeseň: nakladané orechy a orechové tyčinky

S jeseňou a blížiacou zimou sa spája aj sezóna medu, jeho dopytu, predaja a dobrôt, ktoré čoraz viac prinášajú atmosféru Vianoc. Orechová sezóna sa dá ľahko skombinovať s medom a vznikne nemálo variácií a sladkých zdravých chutí. Medové recepty si zamilujete… Napríklad…

Nakladané orechy v mede

Pýtate sa čo robiť s veľkou zásobou vlašských orechov? Ich nezameniteľná chuť sa výborne kombinuje s medom. Preto prinášame jednoduchý návod, ako si vytvoriť domácu orechovo medovú maškrtu.

 med a medové recepty

Potrebovať budete čistý, ideálne vyvarený pohár, olúpané vlašské orechy (tip: pre jednoduchšie lúpanie sparte orechy vriacou vodou) a lúčny med Medokomerc. Postupne striedajte vkladanie orechov a dávok medu, aby bolo rozloženie rovnomerné. Počítajte ale s tým, že ťahšie orechy klesnú ku dnu, takže na vrch položte menšie a pohár dajte rýchle schladiť, aby med stuhol.  Medový pohár môžete aj okoreniť rôznymi bylinkami, napr. medovkou či levanduľou.

Domáce orechové tyčinky

Ďalším zaujímavým nápadom, ako prepojiť med a orechy je výroba jednoduchých domácich müsli tyčiniek, vďaka čomu budete mať istotu, že obsahujú naozaj len zdravé ingrediencie.  Okrem medu a vlašských (či akýchkoľvek iných) orechov budete už len potrebovať vločky, sušené ovocie a soľ.

med a medové recepty

Ingrediencie:

 • 100 g lúčneho medu Medokomerc
 • 180 g orieškov a semienok
 • 180 g ovsených vločiek
 • 180 g sušeného ovocia
 • 30 g hladkej múky
 • Trochu soli

Postup:

 1. Ak nemáte veľmi šťavnaté sušené ovocie ako sú marhule či slivky, je lepšie ich dopredu (kľudne cez noc) namočiť do vody, pretože pri pečení v rúre by mohli vyschnúť a zhorknúť. Pred samotným pečením ho však osušte napríklad papierovou servítkou.

2.Vločky a orechy je dobré najprv trochu opiecť na plechu v rúre na 180 °C alebo na panvici. Môžete buď pridať trošku masla alebo aj len na sucho. Nepečte ale všetko spoločne (vločky sa opečú rýchlejšie) a dávajte pozor, aby sa vám nepripiekli a nezhorkli!

 1. Vlašské orechy následne nasekajte na menšie kúsky a zmiešajte s vločkami, trochou múky a soli.
 2. Sušené ovocie nakrájajte taktiež na menšie kúsky a premiešajte ho so zmesou vločiek a orechov.
 3. Celú zmes zalejte lúčnym medom Medokomerc.
 4. Medovo-vločkovo-orechové cesto nalejte do menšieho pekáču vystlaného papierom na pečenie, a potom v predhriatej rúre pečte cca. 25 minút.
 5. Po upečení, nechajte vychladnúť, a až potom nakrájajte na tyčinky.

Prajeme dobrú chuť

 

Posilnenie imunity a boj s jesennou depresiou

Medovkový elixír života

Jeseň so sebou prináša, s postupne nižšími teplotami nachladnutia, kašeľ či u niektorých aj chmúry na duši v podobe jesenných depresií. Preto vám dnes prinášame tip na medovkovo medový elixír života. Zázračná medovka lekárska uvoľní napätie, zlepší pamäť a náladu.

med a medové recepty

A ako na to? Budete potrebovať čerstvé lístky medovky lekárskej, podľa chuti jeden alebo dva citróny a lúčny med Medokomerc. Lístky natrhajte do cca pollitrovej nádoby. Zalejte prevarenou horúcou vodou a nechajte vylúhovať, dokým voda neschladne.  Potom nakombinujte množstvo šťavy z citrónu a medu podľa svojej chuti.  Nápoj si môžete vychutnať jak teplý, tak aj vychladený. Pri podávaní nezabudnite drink ozdobiť kúskom medovky.

Lúčny med Medokomerc na posilnenie imunity

med a medové receptyUž naše babičky vravievali, že lúčny med je najlepším bojovníkom proti bolestiam hrdla, kašľu či zápalu dýchacích ciest. Lahodný med zlatistej farby charakteristický svojou sladkou chuťou je ľahko stráviteľný a vhodný pre okamžité dodanie energie, pričom nemá takmer žiaden tuk. Obsahuje až 0,5% rastlinných bielkovín a minerálne látky ako horčík, draslík, vápnik, mangán a železo. Má antioxidačné, antibakteriálne a probiotické vlastnosti. Antioxidanty obsiahnuté v lúčnom mede neutralizujú účinky voľných radikálov, zmierňujú zápaly v tele a zvyšujú absorpciu živín z našej stravy. Aj preto je ideálny pre celkovú regeneráciu organizmu a prevenciu pred ochorením. Ochutnajte Lúčny med od spoločnosti Medokomerc. Pre viac informácií navštívte: www.medokomerc.cz/

O autorovi

Pod autorom podpísaným ako "Tlačové správy" vám prinášame články venované rôznym témam, službám a novinkám, ktoré pochádzajú z externých redakcií, agentúr a spoločností. Články prechádzajú našou kontrolu a redakčným zásahom.