Novinky

Úrady upozorňujú na Bonky.sk a Suprisimo.sk, mnoho nespokojných

Už počas celého roka 2021 smerom k Slovenskej obchodnej inšpekcii smerujú sťažnosti podvedených ľudí. Stránky Bonky.sk a Suprisimo.sk sú len časťou z dodnes aktívnych stránok, ktoré nemajú žiaden tovar, ale i tak ho predávajú. Nazývajú sa „nákupnou galériou“, čo je pritom pojem neexistujúci. Prípadne je to pojem, ktorý svojim spôsobom existovať môže, no prevádzkovatelia týchto portálov si ich vykladajú po svojom. Bonky.sk a Suprisimo.sk doteraz zaujali stránky hoax.sk, ktoré na ich podvodné jednanie viackrát upozorňovali.

Neistota, otázka, problém, bezradnosť

Najnovšie sa do oficiálneho stanoviska pustila aj Slovenská obchodná inšpekcia. Keďže však má dosah len na subjekty so sídlom na Slovensku, podvádzanie a zavádzanie ľudí pokračuje aj naďalej. Virtuálna adresa prevádzkovateľa a dodávateľa tovaru je totiž v Číne.

Podviedli vás Bonky.sk a Suprisimo.sk?

Obe stránky sami seba nazývajú „nákupná galéria“. Prezentujú lacný tovar s výhodnými cenami a nulovou dopravou. Najmä po zmene zákonov, kedy musíme precliť akýkoľvek tovar bez ohľadu na cenu, nastáva zásadný problém. Bonky aj Suprisimo sa totiž stali obchodmi známymi tým, že ak už konečne objednaný tovar odošlú, dorazí lacná alternatíva, nepoužiteľná elektronika, nefunkčné produkty, zle ušité šaty, alebo niečo celkom iné, než ste si objednali. Na objednaný tovar sa príliš dlho čaká a sú známe prípady, kedy neprišiel vôbec.

Ak vám tovar neprišiel, nevzdávajte to a predajcu bombardujte so žiadosťou o vrátenie sumy za tovar. Pokojne každý deň. Keďže úrady nedokážu zakročiť a žiadne iné nástroje nepomáhajú, zostáva len vlastný boj v podobe vyžiadania si platby späť. Opakujte pokojne rovnaké nenásilné znenie Vašej žiadosti. Píšte opakovane a uvádzajte aj číslo účtu, všetky náležitosti, číslo ich objednávky aj dátum nákupu s presnou sumou.

AK už ste obeťou, tovar je nemožné vrátiť. Môžete sa len podeliť so skúsenosťami aj s ostatnými na rôznych fórach a na Facebooku. Upozornite ostatných na nebezpečné stránky s nekvalitným tovarom a nekalými praktikami voči spotrebiteľom.