Tlačové správy Zdravie

Viete prečo je Vitamín C pre náš organizmus tak veľmi dôležitý?

Vitamín C patrí k najznámejším vitamínom  vôbec. Najmä počas zimy sa ním zvykneme doslova „dopovať“. Pomáha totiž správnej funkcii imunitného systému, ktorý telo bráni pred nebezpečnými vírusmi a infekciami. Jeho optimálnu dávku by sme si mali však zabezpečiť po celý rok. Nestará sa totiž len o našu obranyschopnosť, funkcií má oveľa viac. Ak trpíme jeho nedostatkom, nemusia sa nám vyhnúť problémy!

Vitamin C

1. Pomalé hojenie rán

Vedeli ste, že vitamín C pomáha vytvárať nové tkanivá? Túto jeho vlastnosť telo ocení najmä vtedy, ak vás postihol nepríjemný (menší či väčší) úraz, alebo ste po operácii. Aj vďaka céčku sa totiž rana rýchlejšie zacelí, zahojí.

2. Krvácanie a zápal ďasien

Zápal a krvácanie ďasien trápi čoraz viac ľudí. Ide o prvotný príznak vážneho ochorenia ústnej dutiny – paradentózy. Ak sa včas nerieši, môže postihnutého úplne pripraviť o zuby. Najčastejšou príčinou je práve zanedbaná hygiena a nedostatočná starostlivosť o zdravie ústnej dutiny. V niektorých prípadoch však stojí za krvácaním ďasien práve nedostatok vitamínu C, preto jeho dostatok určite netreba podceňovať.

3. Suché vlasy, šupinatá pokožka, lámavé nechty

Môže sa zdať, že ide čisto o kozmetický, resp. estetický problém. Najmä ženy sa ťažko pasujú so zlou kvalitou vlasov či nechtov. Neraz investujú nemalé peniaze do kozmetiky, ktorá im má s podobnými problémami pomôcť. V týchto prípadoch však treba hľadať príčinu, ktorou môže byť chýbajúci vitamín C. Vedeli ste, že jeho nedostatok sa najskôr prejaví práve na kráse pokožky, vlasov a nechtov? Skôr, ako si kúpite drahý krém či šampón, skúste ho svojmu telu pravidelne dopĺňať.

4. Spomalený metabolizmus a priberanie bez zjavnej príčiny

Metabolizmus sa časom mení u každého človeka. Kým v mladosti funguje ako hodinky, s pribúdajúcimi rokmi sa jeho činnosť spomaľuje. Samozrejme, ovplyvňujú ho i ďalšie faktory, najmä životný štýl; no prekvapivo k nim patrí aj hladina vitamínu C v tele. Aj pohár vody s citrónom každé ráno má efektívny vplyv na metabolizmus.

5. Zvýšená chorobnosť, náchylnosť na infekcie

Každého z nás z času na čas potrápi prechladnutie, chrípka či angína. Obzvlášť počas „vyhlásených“ chrípkových sezón, kedy sa okolie nebezpečnými vírusmi len tak hemží. Pokiaľ vás však choroby trápia opakovanie, niekoľkokrát za rok, mali by ste sa mať na pozore. Môže ísť práve o príznak nedostatku céčka.

Vitamín C je v ľudskom tele veľmi dôležitý a jeho nedostatok by sa nemal nijako podceňovať. Jeho dopĺňanie je jednoducho dostupné a pri správnych dávkach sú výsledky viditeľné okamžite.

Produktový tip : Céčko naše každodenné

Ani dôsledne zostavený jedálniček s dostatok céčka nemusí telu zabezpečiť potrebnú dávku. Vhodným spôsobom tak môžu byť výživové doplnky. Maxi Vita Vitamín C s acerolou a zinkom dodá vášmu organizmu céčko, ktoré tak veľmi potrebuje každý deň. Navyše je vo forme šumivých tabliet s osviežujúcou príchuťou pomaranča a citróna, čo oceníte každý z vás. Maxi Vita Vitamín C s acerolou a zinkom obsahuje sladidlá bez pridaného cukru. Viac info na www.vitar.sk

O autorovi

Pod autorom podpísaným ako "Tlačové správy" vám prinášame články venované rôznym témam, službám a novinkám, ktoré pochádzajú z externých redakcií, agentúr a spoločností. Články prechádzajú našou kontrolu a redakčným zásahom.