Starostlivosť o telo

Tajomstvo kávového pílingu. Pripravte si ho doma rýchlo a jednoducho.

Ako si doma vytvoriť kávový píling? Kávová usadenina je príliš dobrá na to, aby sme ju len tak vyhodili do odpadu. Nemusíte platiť za drahé pílingy, ak si chcete vypestovať zdravú a krásnu pokožku. Dozviete sa, ako si vyrobiť vlastný kávový píling a čo tento kozmetický výrobok dokáže.

 

Usadeninu z kávy, ktorá ostane v nádobke kávovaru je možné skvelo využiť ako píling na celé telo a obzvlášť tvár. Domáci kozmetický výrobok boduje čisto prírodnými zložkami a stará sa o pokožku. Obsah kofeínu zaisťuje dobrý krvný obeh . Za týmto účelom sa kávovým pílingom odstránia staré kožné bunky a stimuluje sa obnova buniek. Niet divu, že s pravidelným používaním pokožka zanechá lepšiu vôňu a príjemne jemný pocit. V neposlednom rade je skvelým liečiteľom na celulitídu, ktorá trápi takmer každú ženu.

Vyrobte si kávový píling sama

Na prípravu pílingu by už nemala byť kávová usadenina vlhká, ale vysušená. Aby bola dokonale suchá, môžete ju napríklad rozložiť na plech a nechať niekoľko minút schnúť na slnku alebo v rúre.  Ideálne je použiť organickú kávu. Tá zaistí, že na vašom tele nebudú použité žiadne pesticídy.

Píling s použitím kokosového oleja

Potrebujete:

  • 4 lyžice kávovej usadeniny (vysušenej)
  • 1 lyžica kokosového oleja

Ako prvé zmiešajte spolu kávovú usadeninu a kokosový olej. Naneste na telo alebo na tvár, vmasírujte krúživými pohybmi do pokožky a nechajte pár minút pôsobiť. Píling dôkladne opláchnite. Ak ho nespotrebujete celý, vložte ho do uzatvárateľnej sklenenej nádoby. Uchovávajte v chladničke a spotrebujte do niekoľkých dní.

Ako telový píling možno kávovú usadeninu aplikovať v sprche. Bez problémov všetko rýchlo zmyjete. Krúživými pohybmi vmasírujte malú časť peelingu do pokožky. V masáži pokračujte asi tri minúty a následne ho opláchnite studenou vodou. Čo sa týka tváre, postup je rovnaký. Vyhnite sa však oblastiam očí.

Rada na záver:
Píling by ste nemali používať častejšie ako raz alebo dvakrát týždenne, mohlo by dôjsť k podráždeniu pokožky. Usadenina má aj niekoľko ďalších praktických využití, ako píše zn.sk.

O autorovi

Lucia - absolventka marketingovej komunikácie, žijúca v Nemecku a pracujúca v reklamnej agentúre. Miluje výzvy, cestovanie, písanie, pečenie, dobré jedlo a pútavé knihy.