Vzťahy

Čo sú Feromóny: na čo slúžia a ako ovplyvňujú túžbu?

Častokrát ste už určite počuli slovo feromón a viackrát sa aj zamýšľali nad tým, čo to vôbec znamená. Tak si poďme trošku objasniť čo sú feromóny, ako pôsobia, aký majú pôvod a najmä, čo prinášajú.

Čo je feromón?

Feromón je chemická látka, ktorú vylučuje človek alebo zviera formou potu, moču, prípadne slín. Spúšťa chemickú reakciu toho istého jedinca na jedinca toho istého druhu. Teda reakciu z človeka na človeka (neočakávaná príťažlivosť), prípadne zo zvieraťa na zviera, avšak toho istého druhu. Znamená to teda, že ich vylučujú všetky živé bytosti, od ľudí, myší až po levy. Donedávna sme o feromónoch toho veľa nevedeli, bližšie sa nimi začali zaoberať a skúmať až v 50-tych rokoch dvadsiateho storočia. Dnes už máme informácií viac a vieme ako feromóny fungujú v živočíšnej ríši aj medzi nami ľuďmi. Nebojte sa, nemusíte navštíviť predajňu zameranú na chovateľské potreby.

Túžba, článok feromóny

Poznáme niekoľko druhov feromónov

  • poplašné feromóny sú tie, pri ktorých nastávajú obranné reakcie.
  • sexuálne feromóny lákajú opačné pohlavie, stávajú sa najvzájom neodolateľnými.
  • upokojujúce feromóny upokojujú obranné reakcie.
  • stopovacie feromóny tiež aj potravné feromóny, je to zdroj potravy.

Feromónové parfémy

Pri ľudských feromónoch sa najčastejšie hovorí o rôznych parfémoch alebo im podobných výrobkoch. Veľa z nás už tieto parfémy vyskúšali a boli zvedaví ako na náprotivky zapôsobia. Ak sa nastriekate feromónovým parfémom, neznamená to hneď, že sa na vás všetci nalepia. Pravdou však je, že častokrát majú úspech ženy a muži, ktorí nemusia ohurovať krásou, proste na nich niečo je. Ťahá vás k nim určitá neodolateľná príťažlivosť. Môže zato práve produkcia feromónov, ktoré môžu zlepšiť váš bežný aj sexuálny život. Vďaka feromónovým parfémom, môžete byť neodolateľnou, očarujúcou a zvodnou zároveň. S feromónmi sa budete cítiť sebavedomejšie a príťažlivejšie.

Sú feromóny vhodnejšie ako samostatný produkt alebo ako zložka v parféme? Každá z možností má svoje klady aj zápory. Ak budete mať feromón ako zložku vo vašom parféme, ten by tam mal byť neustále, keď si obľúbenú vôňu aplikujete. Oddelením feromónov a parfému, teda použitím dvoch produktov si nie vždy musia sadnúť. Je teda na vás pre ktorú z možností sa rozhodnete.

parfem

Feromóny v predaji:

Vedecké štúdie a pokusy

Vedcom sa podarilo zistiť, že pokles vylučovania feromónov je spôsobený aj zlou životosprávou a stresom, preto sa mu skúste vyvarovať. Taktiež rôzne pleťové krémy, mlieka, šampóny a deodoranty prirodzene narúšajú vylučovanie feromónov. Takže to s nimi nepreháňajte.

Mnohé štúdiá a vedecké výskumy zistili, že keď si ženy pridali kvapku feromónu do parfému, boli pre mužské pohlavie príťažlivejšie, častejšie sa s partnermi bozkávali a milovali.

Takže milé dámy a páni, nevešajte hlavu ak ste nevyhrali súťaž krásy, možno vás práve „kamarát feromón“ zachráni.

Ako sa hovorí „musíme si jednoducho voňať“.

O autorovi

Zuzka - absolventka štúdia cestovného ruchu,mamina 2 synov a manželka, ktorá rada spoznáva nové miesta. Má rada filmy,knihy a športy,či už pasívne alebo aktívne.