Kultúra

Kniha Karla Gotta: Má cesta za štěstím je nepochybne hitom roka

Že Karel Gott ešte počas svojho života pripravoval rozsiahlu knihu, bolo známe. Dva roky po smrti sa nakoniec podarilo vydať knihu, ktorá bola ešte bohatšia na fotografie, ako sa pôvodne zamýšľalo. Pre Ivanu Gottovú bolo ťažké vybrať len niektoré a tak veľkú časť ponechala. Rozsiahla kniha verejnosť zaujala. Nemožno o tom ani len pochybovať, pretože Karel Gott naozaj pripravil unikátne dielo. V ňom si podrobne spomína na detstvo, mladosť, začiatky, aj to, ako sa postupne dostával do povedomia médií a verejnosti a prenikal čoraz viac medzi osobnosti. Táto kniha zaujala ľudí na Slovensku, ale najmä v domácom Česku. Tak veľmi, že bola niekoľko krát vypredaná a nedostupná je na mnohých predajných miestach dodnes. Len tie, ktoré sa zásobili, sa dnes pýšia knihou v plnej cene 49,99 EUR.

Karel Gott má cesta za štěstím

Stojí za tie peniaze?

Kniha, ktorej cena je 50 eur, prípadne v zľave maximálne za 45 eur, už cenou nepatrí medzi bežné. Lenže čitateľ pri tejto knihe nenakupuje drobnú knižku, ale rozsiahle 3 kilogramové dielo plné fotografií a množstva informácií, ktoré nie sú ani tak len o Karlovi Gottovi, ale sú o množstve celebrít a ľudí, ktorých spoznal počas života a stretával sa s nimi. Sú v nej popísané situácie, udalosti, okamihy, aj drobnosti, postrehy a pôvod piesní, či postup, akým sa menili a získavali podobu, akú poznáme dnes.

Už po niekoľký krát sa vypredal náklad, ktorý sa neobjavuje vo všetkých predajniach. Aktuálne tak mnoho predajcov čaká na naskladnenie ďalšej dotlače. Kniha má nákladnú a náročnú tlač. Vyrába sa v Banskobystrickej tlačiarni TBB, kde sú na tlač luxusných a hodnotných obrazových kníh pripravený aj vďaka prácam na projektoch pre luxusnakniznica.sk a ďalších diel. Karel Gott: Má cesta za štestím je nádherná a rozsiahla kniha plná života a plná doby. Ba nie jedinej, ale viacerých dôb, v ktorých Karel Gott pôsobil a stále by sme mohli hovoriť, že bol vtedy na vrchole. Nepretržitých niekoľko desaťročí. Niečo také sa nepodarilo dosiaľ nikomu z osobností hudobnej scény u nás, či v Československu. Možno ak len kapelám Olympic, Elán, Lucii Bílej a niektorým osobnostiam, ktoré však nedokázali osloviť toľko generácií a na tak dlho.

Na knihu Karel Gott: Má cesta za štěstím sa aktuálne čaká

Ak by ste sa informovali vo svojom obľúbenom kníhkupectve, pravdepodobne by ste získali rovnakú informáciu. Čaká sa na príchod dotlače a kniha teda nie je celkom vypredaná. Viacerí očakávame jej naskladnenie aj preto, že je ideálnym vianočným darčekom pre ľudí, ktorých zaujímavú životopisy slávnych, pohľad do zákulisia promimentov, ako aj do zákulisia vzniku mnohých známych hitov. Čitateľ má jasno v tom, ako prebiehali zahraničné cesty, ako ovplyvňovala Karla Gotta politika a fanúšikovia. Čím si prešiel, ale výrazný priestor má aj jeho staroba, rodina, uvedomovania si toho, čo príde a choroby. Kniha je naozaj krásnym knižným dielom, ktoré sme si mohli prečítať a pochopiť aj napriek tomu, že ako čitatelia nemusíme byť fanúšikovia samotného speváka.

  • Knihu kúpite na BUX.SK alebo na Martinus.sk
  • ISBN: 978-80-908221-0-8
  • Rozmery: 253 × 308 mm
  • Váha: 3,3, kg