Šport a pohyb

Petra. Moja cesta k veľkému glóbusu, kniha o Petre Vlhovej boduje

Úspešné ženy môžu byť dôležitou inšpiráciou aj pre nás. Petra Vlhová je nepochybne jednou z tých najúspešnejších žien, aké na Slovensku máme. Dokázala sa presláviť vo svete športu, výkonom ohúriť svet, získala veľký glóbus, ocenenie vyplývajúce z výsledkov v lyžiarskych pretekoch a súťažiach. Doplnila tým tak tie malé. Petra Vlhová dokázala oživiť záujem o lyžovanie po odchode Veroniky Velez Zuzulovej a ešte ju aj prekonať. Celé Slovensko jej drží palce, ak vie o prebiehajúcich pretekoch a držíme jej palce aj naďalej, už s novým trénerom. O tom, že jej úspechy sú inšpiratívne a môžu hnať aj iné dievčatá do športu, niet pochýb. Aj keby šlo o iný druh športu, atmosféra fandenia, prekonávania prekážok a sledovania výsledkovej tabule je zážitkom pre jazdca, aj fanúšikov.

Petra Vlhová kniha

Ak je vám Petra Vlhová blízka, možno vám bude blízka aj jej pripravovaná kniha. Tá je dokonca tak úspešná v rámci predpredaja, že je už teraz v rebríčkoch ako najpredávanejšia kniha v kľúčových online obchodoch. Je jasné, že kniha bude o jej živote, o športe, tréningoch, ceste, ktorú absolvovala, kým dosiahla Veľký glóbus. Áno, je možné, že ideme oslavovať priskoro a môže kniha výrazne zakríknuť to, čo príde potom Glóbus nie je všetko a ešte niečo prísť môže. Môže to byť druhý glóbus, kedy bude kniha vlastne obsahovo „zastaraná“. Uvidíme. Držíme ale Petre palce, aby sa táto kniha stala neaktuálnou a doterajšie úspechy dokázala prekonať.

Top 1 v ponukách obchodov:

Oficiálny popis o knihe:

Petra Vlhová a ľudia, ktorí stáli pri nej, opisujú cestu na lyžiarsky vrchol. V súčasnosti najúspešnejšia slovenská športovkyňa vydáva oficiálnu autobiografiu.

Hovorí, ako sa zo skromného dievčaťa z Liptova nadovšetko milujúceho lyžovanie stala športová hviezda svetového formátu. Vlhová rozpráva o detstve, dospievaní, prvých úspechoch i sklamaniach. Odhaľuje zákulisie lyžiarskeho sveta, opisuje vzťah s najväčšou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou, približuje život ženy v mužskom svete. Až mrazivo úprimne a otvorene rozpovedala aj strastiplný príbeh spolupráce s bývalým trénerom Liviom Magonim i jeho nečakaný a bolestivý koniec.

Unikátnosť publikácie umocňujú kapitoly s jej najbližšími, bývalými trénermi i členmi tímu. Súčasťou knihy je aj výnimočná 40-stranová príloha fotografií z jej súkromného i profesionálneho života.

„Keď sa teraz pozriem na veľký glóbus, zjaví sa mi všetko, čo som preň musela obetovať. Spomeniem si na radosť, bolesť i plač. Trofej je sama osebe veľká a ťažká. Je nádherná, ale pre mňa má omnoho hlbší význam. Je to ocenenie za celú sezónu, za všetky momenty, ktoré budem mať v pamäti do konca života. Momenty, o ktoré som sa doteraz s nikým nepodelila. Som Petra, dievča zo Slovenska, ktoré vyhralo veľký glóbus. A toto je môj príbeh,” hovorí Vlhová v úvode knihy. A pokračuje tak, ako lyžuje – priamo, naplno a bez zábran.

Informácie o knihe:

  • Vydáva: Petit Press
  • Napísal: Juraj Berzedi s Petrou Vlhovou
  • ISBN: 978-80-559-0747-5
  • EAN: 9788055907475
  • Rok a mesiac vydania: 2021/11
  • Počet strán: 304
  • Väzba: Knihy viazané
  • Dátum vydania: 8.11. 2021