Tlačové správy

Chudnutie a štíhla línia: Ako schudnúť na zadku?

Tiež patríte medzi tie, ktorým stačí len pohľad na čokoládu a zadok sa im o niečo zväčší? Potom vám určite prídu vhod tipy, vďaka ktorým bude váš zadoček zase sexy ako predtým.

 cvičenie

Keď je zadok problémovou partiou

Každý z nás má problém v inej partii. Niekoho trápi bruško, iného silné stehná, ďalší majú najväčšie problémy so zadočkom. Okrem toho, že sa neoblečiete do obľúbených nohavíc si tiež možno pripadáte hlúpo a škaredo. Nie je ale treba vešať hlavu, keď zrýchlite metabolizmus, budete mať zadoček, ktorý bude priťahovať pohľady okoloidúcich ako predtým. Tak ako na to?

Základom sú zdravé stravovacie návyky

Čo si budeme rozprávať, naše životy sú plné stresu, večne niečo nestíhame, počas dňa nemáme čas sa ani poriadne najesť. O tom, že by sme si aspoň dvakrát alebo trikrát týždenne zašli do posilňovne alebo bazénu môžeme iba snívať. Niet divu, že sa tuk usadzuje do problémových partií. Čo s tým? Skúste žiť zdravšie a začnite pri jedálničku.

  • Znížte príjem nezdravých tukov a rafinovaných potravín plných cukrov.
  • Vyvarujte sa fast foodov, vyprážaných jedál a cukrov.
  • Jedzte pravidelne, ideálne 5x denne a menšie porcie.
  • Základom jedálnička by mali byť hlavne kvalitné bielkoviny. Na jedálniček zaraďte dostatok čerstvého ovocia a zeleniny, semienka a oriešky, celozrnné pečivo a cestoviny.
  • Strážte si pitný režim.

Náš tip: Nebaví vás neustále vymýšľať jedlá bohaté na bielkoviny? Vyskúšajte napríklad proteínovú diétu.

cvičenie

Bez pohybu to tiež nepôjde

Okrem toho, že si začnete strážiť svoj jedálniček, je dôležité sa aj hýbať. Nemusíte hneď chodiť do fitka, ani behať maratón. Stačí si vyraziť každý deň na svižnú prechádzku a trebárs dvakrát alebo trikrát týždenne si nájsť chvíľu na cvičenie. Sedacie a stehenné svalstvo skvele posilní aj jazda na korčuliach.

 Viete, že medzi cviky, ktoré pomáhajú formovať zadok patria hlavne:

  • drepy, ktoré treba vykonávať správne, potom zadoček krásne formujú. Postavte sa na päty, ruky dajte za hlavu a nohy do pravého uhla. Dbajte na rovný chrbát a nato, aby pri podrepe kolená neprekročili prsty na nohách;
  • výpady vzad;
  •  unoženie do strán;
  •  zanoženie, ktoré bude ešte efektívnejšie, keď použijete posilňovaciu gumu;
  • starý známy most, kedy sa položíte na chrbát na podložku, pokrčíte nohy, zatnete zadok a dvíhate panvu hore.

Kto by predsa len chcel ísť cvičiť medzi ďalších ľudí, ten sa môže zastaviť napríklad na lekcie twerku. U nich sa zapotíte a zadoček bezchybne precvičíte.

O autorovi

Pod autorom podpísaným ako "Tlačové správy" vám prinášame články venované rôznym témam, službám a novinkám, ktoré pochádzajú z externých redakcií, agentúr a spoločností. Články prechádzajú našou kontrolu a redakčným zásahom.