Koktail

Kveta Horváthová zneužívaná podvodníkmi. Vraj schudla vďaka nim

Kveta Horváthová, známa moderátorka pôvodne zo Slovenskej televízie, neskôr z obrazovky Televízie Markíza, je známou tvárou pár desaťročí. Je jednou z mála, pri ktorej môžeme hovoriť, že sa vôbec nemení. Mala komplikovanejšie obdobie (asi ako každá žena), kedy jej ručička osobnej váhy ukazovala viac. Inak si drží veľmi peknú figúru a vzhľad mladice. Práve fotografie, na ktorých môže pôsobiť iná využívajú niekoľko rokov podvodníci na to, aby nalákali dôverčivých ľudí so zdravotnými komplikáciami a nadváhou na tvrdenia o úspešnom schudnutí Kvetky Horváthovej.

Kvetka Horvathova

Keďže ide o podvodníkov z Ruska, ktorých falošné stránky predávajú pochybné prípravky bez možnosti ich vrátenia, reklamácie, alebo vymáhania prípadných škôd na zdraví, je správne na problém upozorniť. Z rovnakej dielne totiž na Slovensko prúdi obrovské množstvo falošných stránok, vymyslených recenzií, vymyslených odborníkov a lekárov a najmä zákazníkov, ktorí tvrdia, že vyskúšali prípravok a naozaj pomohol. Je dobré o probléme hovoriť o to viac, ak sa problém neobjavuje v rámci nejakých varovaní tak, aby dokázala verejnosť jasne vyhodnotiť, že „toto je ten podvod, o ktorom hovorili v televízii“.

Kvetka Horváthová nepoužíva žiaden pochybný prípravok

Falošné stránky, ktoré sa majú podobať na magazín COSMOPOLITAN, alebo iné značky, pritom stoja na podivných www doménach, ktoré nemajú ani logiku a ani zmysel. Rozhranie stránok sa má ponášať na magazín, reálne však nejde o klikateľné tlačidlá a bannery. Zmienení lekári neexistujú a ďalší spokojní zákazníci, o ktorých sa na stránkach dozviete, nikdy neexistovali. Fotografie si podvodníci stiahli, ako tvrdí stránka hoax.sk, zo sociálnej siete VKontakte, alebo z iných miest. Zväčša fotobanky Shuttestock. Kvetka Horváthová však za žiadnych okolností žiaden zázračný príprav nepoužíva a ani neodporúča. O tom sa už objavilo niekoľko vyjadrení.

Kvetka horváthová na reklame podvodníkov

fotografia zachytáva reklamu na portáli cas.sk. Reklama je v reklamnej sieti, ktorú nemá cas.sk úplne pod kontrolou. Reklamu pritom už za celé roky poznáme. Nie každý však informácie overuje. Preto existujú zákazníci, ktorí veria, že idú v Kvetkiných šľapajách.

Problémom je, že reklamy sú ďalej tolerované portálmi a najmä reklamnými systémami. Nie sú nahlasované ani samotnými návštevníkmi stránok. Akýkoľvek boj proti tomuto typu podvodu je ťažký. Nepochybne aj pre Kvetku, ktorá pre zaneprázdnenosť problému nemôže venovať pozornosť viac, ako už venovala na svojom Facebooku. Sama s podvodníkmi bojuje v rámci tých možností, ku ktorým má sama prístup. K Facebooku. Na svojom profile žiada verejnosť, aby neverili výmyslom nebezpečných podvodníkov. Jej meno zneužívajú a na základe jeho dôveryhodnosti potom šíria bludy o tom, že je spojené s prápravkom KETO DIET alebo iným, ktorý práve podvodníci majú na sklade.

Polícia už v minulosti dostala viacero trestných oznámení na podvodné stránky, nevracanie peňazí za neúčinné, alebo nebezpečné prípravky. Prijímanie doplnkov stravy, alebo liekov, ktoré ako lieky podvodníci uvádzajú, môže byť nebezpečné. Podvodníci sa neštítia predávať čokoľvek ako zázračný liek. Nenesú žiadnu zodpovednosť a peniaze nevrátia. Vymôcť svoje práva má minimálne šance a vzhľadom na množstvo problémov, ktoré v minulosti spôsobili mnohé iné prípravky ľuďom, neexistuje zaručený postup riešenia. Aj preto už v minulosti zneužívali Angelinu Jolie s tvrdeniami o tom, že schudla len vďaka prípravku NIDORA, alebo iné hviezdy s mnohými inými.

Náš tip: Ak vidíte podobné tvrdenia, skúste sa o nich presvedčiť priamo u daného človeka. Dnes je každý na Instagrame alebo Facebooku. Môžete tak samotného človeka upozorniť na to, že je jeho meno zneužívané. Tak ako to Kvetkine. Jej meno je zneužívané zhruba od roku 2020 a dodnes nikto nevedel zakročiť voči podvodným stránkam, ktoré nie sú schopné si nájsť aspoň nejakého Slováka na internete, ktorý by skontroloval nehoráznu gramatiku.