Tlačové správy

Vitamín D: Ako ľahko získate slnečný vitamín?

Slnko vám vyčaruje úsmev na tvári a pridá aj veľmi dôležitý vitamín pre podporu imunity, pre zdravé kosti a zuby. Ako si udržíte nevyhnutný vitamín D pod kontrolou celý rok? Spoznajte jeho hlavné zdroje a užívajte si život.

pláž a žena slnenie na pláži

Prečo slnečný vitamín?

Vitamín D je zaujímavý tým, že si ho telo dokáže vyrobiť zo slnečného žiarenia. Pobyt na slnku a doslova slnečný kúpeľ je to, vďaka čomu budete mať nevyhnutného vitamínu D vo svojom tele dostatok.

Určite si však nezamieňajte nadmerné opaľovanie v lete s tvorbou postačujúceho množstva na celý rok. Vitamín D si nemôžete vyrobiť do zásoby, preto je potrebný pravidelný pobyt na slnku. Teoreticky by vám malo postačiť 10 – 15 minút denne. To však závisí aj od iných faktorov, preto si ho doprajte radšej viac.

Vitamín D a strava

V malom množstve (5 – 10 %) si môžete Vitamín D doplniť zo stravy. Upravte si jedálniček a zaraďte tam viac rýb (rybí tuk), droždie, vaječné žĺtky, zeleninu, ale aj avokádo a huby.

Výživové doplnky Vitamínu D

V obdobiach nedostatku slnečných lúčov alebo pokiaľ sa im nemôžete vystavovať či prijať D vitamín zo stravy, vám rýchlo a účinne pomôžu výživové doplnky.

Ponuka na súčasnom trhu je vskutku veľmi bohatá, môžete si vybrať z rozmanitého portfólia vitamínu D. Príkladom je napríklad značka DeVit – prírodný zdroj vitamínu D3, ktorý je tak dôležitý pre zdravie tela i duše.

Vitamínom D ako doplnkom stravy podporte vašu imunitu od jesene do jari.

Kedy potrebujete doplniť vitamín D?

Nikdy nie je dobré čakať, kým sa prejaví nedostatok vitamínu D. Prevencia a pravidelný príjem je zárukou, že zabezpečíte jeho správne účinky pre vaše telo.

Zvýšená bolesť svalov a kostí alebo väčšia kazovosť zubov môžu byť prejavmi nedostatku vitamínu D. Ak vám chýba slnečný vitamín, môžete pociťovať únavu a mať zníženú obranyschopnosť organizmu. Sú prípady, kedy sa absencia vitamínu D v tele prejavuje vyšším sklonom k depresiám.

Na pravidelné dopĺňanie vitamínu D (Devit) by mali dbať tehotné a dojčiace ženy, keďže u nich je vyššia hrozba nedostatku „déčka“.

Doprajte si viac slniečka a pobytu na čerstvom vzduchu. Prevetráte si hlavu, odbúrate stres a telu dodáte potrebný vitamín D. Je to tak jednoduché!

O autorovi

Pod autorom podpísaným ako "Tlačové správy" vám prinášame články venované rôznym témam, službám a novinkám, ktoré pochádzajú z externých redakcií, agentúr a spoločností. Články prechádzajú našou kontrolu a redakčným zásahom.