Tlačové správy

Ráno robí deň: 5 krokov, pre ranné naštartovanie do skvelého dňa!

Ráno – najmenej predvídateľná časť dňa. Nikdy neviete, ako sa zobudíte. Možno „vstanete hore zadkom“, „vyleziete z postele zlou nohou“ alebo z nej sviežo a radostne vyskočíte. Vo všetkých prípadoch by ste však mali mať vytvorenú rannú rutinu, za ktorú vám vaše telo časom poďakuje.

kolagén vlasy

Týchto 5 krokov by ste ráno mali absolvovať – od starostlivosti o pleť až po zdravo naštartovaný organizmus.

1) Krok – starostlivosť o pleť

Počas spánku v ľudskom tele prebiehajú rôzne procesy. Práve tieto procesy spôsobujú rôzne látkové zmeny, pri ktorých sa môžete napríklad aj potiť a tým sa do vašej pleti dostávajú rôzne baktérie, mikroorganizmi alebo prach.

Čistenie – je jeden z najdôležitejších krokov pri rannej starostlivosti o pleť. Kvôli spomínaným baktériám alebo prachu si ako prvé musíte dôkladne očistiť pleť. Tvár si poriadne umyte vodou a používajte čistiace peny alebo gély. Pokojne tento postup opakujte aj dvakrát.

Ochrana pleti pred mejkapom – nesmiete zabudnúť na hydratovanie. Väčšina mejkapov pôsobí na pokožku ťažko a vysušuje ju. Hydratačný krém je aj dobrým podkladom pod mejkap, ktorý po jeho nanesení vydrží oveľa viac. Pri hydratovaní pokožky dozrite na to, aby krémy, ktoré používate cez deň, neobsahovali olej a boli menej mastnejšie. Na druhej strane, nočné krémy si vyberajte mastnejšie, aby ste dokonale premastili a hydratovali pokožku.

Ochrana pred slnkom – nezabúdajte, že aj keď slnko nevidíte, stále tam je! Krém s SPF ochranou by mal byť povinnou výbavou každého, nielen žien.

2) Krok – starostlivosť o vlasy

Vlasy sú vašou korunou krásy, preto im venujte veľkú pozornosť. Dôkladné umývanie, používanie vhodných produktov, ale aj správny výber kefy alebo gumičiek, sú faktormi, ktoré sa podieľajú na kvalite vlasov.

Umývanie a sušenie vlasov používajte iba kvalitné produkty. Vlasy počas umývania vyšampónujte 2x. Nezľaknite sa, keď produkt nebude poriadne peniť – svoju funkciu splní tak, či tak. Pre vlasy je vhodnejšia vlažná voda, pretože ich menej zaťažuje. Po umytí zabaľte pramene do čistého trička (ideálne bavlneného bielej farby) a pokračujte rannou starostlivosťou o pleť. Ak vám trochu preschnú vlasy, použite sprej na ochranu pred tepelnou úpravou a začnite fénovať v smere rastu. Pri finálnej úprave používajte chladný vzduch, vďaka ktorému budete mať krásne lesklé pramene.

Rozčesávanienesprávne zvolený hrebeň dokáže vlasy polámať. Najideálnejšie sú kefy a hrebene z prírodných štetín, ktoré sú veľmi šetrné k vlasom. Neťahajú, práve naopak, krásne uhladzujú. Hrebeň alebo kefu treba stále udržovať čisté! Pred rozčesávaním naneste prípravok na rozčesanie vlasov, a začnite česať.

Gumičky – Niektoré účesy spôsobujú vlasom veľké trápenie. Napríklad, silno zatiahnuté vrkôčiky, ktoré vlasy naťahujú a vytrhávajú. Výber gumičiek je preto veľmi dôležitý. Uprednostňujte látkové gumičky a zaťahujte iba „tak akurát“.

3) Krok – raňajky – základ dňa

Sú veľmi dôležité pre správne naštartovanie organizmu. Veľa ľudí raňajky podceňuje a nejedia, čo je veľká chyba. Raňajky predstavujú pre telo veľkú bombu plnú energie, ktorú by ste mali prijať maximálne hodinu po prebudení!

Ako by mali vyzerať ideálne raňajky? Mali by obsahovať veľké množstvo bielkovín, vlákniny a zdravých sacharidov. Je viacero spôsobov, ako si ich pripraviť. Ak uprednostňujete slané raňajky, správnou voľbou sú miešané vajíčka so zeleninou. Nepohrdnite však ani výbornými celozrnnými toastami s avokádom alebo s cottage syrom. Pre milovníkov sladkých raňajok je správna voľba biely jogurt s ovocím, ovsená kaša alebo vytvorenie chutného smoothie podľa vlastného výberu.

Takto nie:  jednou z najhorších možností je raňajkovať kávu, croissant, biele pečivo, salámu či slaninku. Keď k tomu všetkému nepridáte ani zeleninu, tak namiesto energetickej bomby príde naopak energická katastrofa. Pamätajte si, že práve ráno vám prezradí, aký budete mať deň…

4) Krok – Zacvičte si

Ranná rozcvička vie krásne prebudiť celý organizmus. Je vedecky dokázané, že stačí 10 minút ľahšieho kardia a docielite lepší efekt ako šálka kávy.  Po docvičení prichádzajú endorfíny, ktoré zabezpečia dobrú náladu na celý deň.

Výhody – Tých je veľmi veľa. Ranná rozcvička zvyšuje energiu a má pozitívne účinky na mozog, pľúca, srdce, ale aj trávenie. Cvičenie má pozitívne účinky aj na kvalitný spánok – vďaka melatonínu, zaspíte ako bábätko.

Kedy je najlepšie cvičiť? Ideálne po jedle. Avšak nesmiete to prehnať. Pred cvičením si dajte menší snack ako napríklad banán, tuniaka alebo ovsenú kašu. Väčšie raňajky si doprajte až po cvičení. Nikdy necvičte celkom na lačno. Ochabnú vám svaly a nebudete mať žiadnu energiu.

5) Krok – kolagén pre žiarivú pleť a krásne vlasy

Ľudské telo je veľmi inteligentné, a vždy keď má niečoho nedostatok, dá o tom vedieť. Medzi prvé prejavy nedostatku kolagénu patrí suchá pokožka, lámavé nechty, vypadávanie vlasov, prehlbovanie vrások a neprestávajúca bolesť kĺbov aj pri úplnej nečinnosti. Tých prejavov môže byť oveľa viac, a môžu byť rôzne, keďže kolagén sa podieľa na funkcií celého tela.

Kolagény Vital Proteins – je veľmi dôležité preventívne dopĺňať kolagén pre správne fungovanie organizmu a nepodceňovať to, už od samého začiatku. Kolagény Vital Proteins sú výživové doplnky na báze kolagénu, ktoré sú navrhnuté tak, aby podporili mladistvý vzhľad a zdravý životný štýl. Tento výživový doplnok obsahuje iba jednu jedinú ingredienciu, a to neochutené kolagénové peptidy. Výživové doplnky Vital Proteins obsahujú najväčšie množstvo kolagénu na porciu na trhu – s obsahom až 20 g kolagénu na porciu. Viac informácii na www.vitalproteins.sk.

 

O autorovi

Pod autorom podpísaným ako "Tlačové správy" vám prinášame články venované rôznym témam, službám a novinkám, ktoré pochádzajú z externých redakcií, agentúr a spoločností. Články prechádzajú našou kontrolu a redakčným zásahom.