Jedlo Tipy a triky

Ťažká noc? Ktoré jedlá a potraviny nám zmiernia opicu?

Isto to každý z nás pozná, hlava nám treští, točí sa nám, žalúdok ako na vode, je nám zle, sme unavení. Vstávanie s rannou „opicou“ nie je nič príjemné, na čo by sme radi spomínali, na rozdiel od predchádzajúcej žúrky.

dáma, žena a alkohol, pohárik pri bare

Sviatky sa nám blížia, a teda aj obdobie, kedy aj tí z nás, ktorí až tak neholdujú alkoholu, po ňom siahnu. Veď vianočné sviatky a príchod nového roka sú dobré dôvody na oslavu a pohárik k tomu. Poďme si však povedať, ktoré potraviny nám tú nešťastnú opicu zmiernia a nebude nám až tak na nič. Čo nám teda pomôže zmierniť opicu?

Top potraviny na opicu

– banány

Po tomto zázračnom ovocí by ste mali siahnuť druhý deň po párty a zopár drinkoch v sebe. Tým, že sme po alkoholom ošiali dehydrovaný, klesá nám v tele aj draslík a je známe, že práve banány sú ovocie, ktoré ich obsahujú najviac. Navyše doplníte aj vitamíny.

– paradajky

Tak ako aj banány, rajčiny sú červeným zázrakom, ktoré obsahujú obrovské množstvo draslíka a okrem iného aj sodíka, ktorý priaznivo pôsobí na pečeň a tým odbúrava alkohol  z tela.

– vajíčka

Na konzumáciu sú ideálne, pretože obsahujú veľa bielkovín a látky, ktoré nám pomáhajú pri nevoľnosti a bolestiach hlavy. Najideálnejšie sú vo forme praženice, alebo uvarené na tvrdo.

– voda

Zázračná tekutina, ktorú máme doma zadarmo, je to najlepšie na opicu. Pite ju častejšie a po malých dúškoch. Po opici sme dehydrovaný a tak ju dopĺňajte celý deň.

– harmančekový čaj

Tento tekutý zázrak je skvelou voľbou pri nevoľnostiach, bolestiach hlavy a žalúdka. Skvelým riešením je aj zázvorový čaj, zázvor je taktiež skvelý na zmiernenie bolesti žalúdka. Výborný je tiež čaj z čerstvej mäty. Skúste sa vyhnúť čiernemu a ovocnému čaju, tie žalúdok naopak dráždia. Úplne tento deň vylúčte kávu.

– kyslé uhorky

Znie to síce zvláštne, ale niektorým to naozaj pomáha. Skúste to niekedy vyskúšať aj vy, možno budete prekvapení. Obsahujú veľké množstvo vitamínov, draslíka, železa a mangánu a taktiež veľa vody.

– špenát

Pomáha detoxikovať pečeň, je plný vitamínu C, železa a kyseliny listovej a tie nám napomáhajú zvládnuť deň po opici. Pomôcť sa dá aj japonskou hruškou, známou ako nashi.

– mlieko

Táto biela tekutina je vhodná na konzumáciu častejšie ako iba po opici, ale po fláme vám môže pomôcť, pretože neutralizuje kyslosť v žalúdku. Okrem toho obsahuje množstvo minerálov a vitamínov a je bohaté na mliečne bielkoviny.

Najideálnejšie je však konzumovať alkohol s mierou, aby sme sa vyhli pokusom s potravinami na opicu.

O autorovi

Zuzka - absolventka štúdia cestovného ruchu,mamina 2 synov a manželka, ktorá rada spoznáva nové miesta. Má rada filmy,knihy a športy,či už pasívne alebo aktívne.